Znaczenie ruchu w dbaniu o zdrowie

Intensywne uprawianie sportu wcale nie jest niezbędne, by zadbać o zdrowie. Najważniejsze jest przede wszystkim zadbanie o zdrowie, co jest możliwe poprzez postawienie na ruch. Jak wskazują eksperci pozytywny wpływ na zdrowie ma uprawianie sportu a bardziej aktywność fizyczna, która jest regularnie realizowana. Ważne jest decydowanie się przynajmniej na codzienny ruch, który powinien wynosić co najmniej pół godziny. Wiele osób nie decyduje się na aktywność fizyczną ze względu na brak czasu. Jednak jest to jedynie wymówka, gdyż wykonanie każdego dnia prostych ćwiczeń nie jest ani obciążające, ani nie przekłada się na utratę dużej ilości energii. Decydować się można na korzystanie z ogólnorozwojowych ćwiczeń, czy różnych systemów ćwiczeń pochodzących ze wschodu, jak ćwiczenia tai chi, które w Chinach są wykonywane nawet przez osoby w podeszłym wieku. Bardzo ważne jest, by ruch realizowany był na świeżym powietrzu, jeśli tylko jest to możliwe, co jest w stanie przynieść znacznie więcej korzyści, niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.