Znaczenie diety w zdrowym sposobie życia

image Dieta wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z pewnymi ograniczeniami. Jednak dieta, z której korzysta przeciętna osoba, która nie cierpi na żadne schorzenia jest formą kontrolowania spożywanych posiłków tak, by z jednej strony ograniczać spożywanie niezdrowych substancji a z drugiej strony zapewnić dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które są potrzebne do normalnego funkcjonowania. Na co dzień można stosować przede wszystkim diety zbilansowane, które zawsze powinny być dopasowane do indywidualnych predyspozycji oraz zapotrzebowania na minerały, witaminy. Oczywiście zbilansowane diety muszą być odpowiednio modyfikowane ze względu na wiek, czy dla osób aktywnie uprawiających sport. Właściwe skonstruowana dieta pozwala na spożywanie różnorodnych posiłków, które z jednej strony będą smaczne a z drugiej strony zapewnią naturalne dostarczenie wszystkich substancji odżywczych. Dobrze skonstruowana dieta nie musi być dodatkowo uzupełniania żadnymi suplementami.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.