Zdrowy styl życia czy długofalowe działania

image Zdrowy styl życia pozwala na znacznie dłuższe życia w zdrowiu. Obecnie w coraz większym stopniu znaczenia nabiera dbanie w sposób regularny o zdrowie, co między innymi z faktu, że we współczesnym świecie żyjemy coraz dłużej, co sprawia, że znacznie trudniejsze staje się zachowanie dobrego zdrowia, gdy jest się w podeszłym wieku.Na stan zdrowia w każdym wieku wpływa przede wszystkim regularne zachowanie. Oczywiście gdy nie zachowa się regularności spożywania posiłków, gdy spożywa się co jakiś czas niezdrowe potrawy nie to ma długofalowego, negatywnego efektu. Wszystko, co spożywane jest z umiarem nie jest trucizną. Natomiast należy unikać długofalowego nadużywania alkoholu, czy innych używek. Bardzo ważne jest, by również korzystać z aktywności fizycznej, która ma olbrzymie znaczenie na zdrowie. Ćwiczenia realizowane od młodości oraz dopasowane następnie do wieku w kolejnych etapach życia pozwala na zachowane kondycji a nawet na realizowanie aktywności fizycznej w starszym, podeszłym wieku.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.