Zdrowie najważniejsze!

image Dla każdego zdrowie jest chyba najważniejsze, i pomimo naszych błędów żywieniowych, jak również innych rzeczy, staramy się zawsze o nie dbać. Tym bardziej od kiedy pojawiła się moda na bycie fit, na ćwiczenia, treningi, siłownie, na zdrowe potrawy. Wraz z tym pojawiło się również wiele propozycji nagrań DVD, na których znajdziemy szereg ćwiczeń wspomagających nasze ciało, pomagających uzyskać dobra kondycję i schudnąć. Zdrowie jest uzależnione od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Czy nawadniamy się odpowiednio, czy wysypiamy się, czy przechodzimy badania profilaktyczne, czy sprawdzamy regularnie stan naszego zdrowia, czy w przypadku zachorowania stosujemy leki, czy też jemy niskokaloryczne rzeczy, czy w końcu uprawiamy jakiś sport, lub alternatywnie często spacerujemy. Bardzo ważne jest również opanowanie stresu, który towarzyszy dziś praktycznie każdemu w pracy, domu, w podróży. Relaks jest niezbędną rzeczą, na która powinniśmy sobie pozwalać jak najczęściej, szczególnie po wytężonej pracy.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.