Zdrowe zęby

Niestety zaniedbany łuk zębowy to także wiele komplikacji i problemów, ponieważ brak uzębienia jest przyczyną wielu problemów z funkcjonowaniem pozostałych zębów i ich prawidłowemu spełnianiu swoich funkcji, podobnie jak i kiedy żeby nie są w odpowiednim ułożeniu nie mamy możliwości odpowiedniego zadbania na przykład o wymiatanie ze szczelin międzyzębowych resztek pokarmu, co niestety doprowadza do chorób zębów oraz do powstawania na przykład, paradontozy. Dentyści podkreślają, że zdrowe żeby to także zdrowie całego organizmu, ponieważ niestety, kiedy w naszym ciele pojawia się jakikolwiek stan zapalny cały organizm na tym cierpi spada odporność i narażeni jesteśmy na poważne infekcje i choroby, niestety brak zachowania prawidłowego łuku zębowego to także ryzyko problemów ze stawem skroniowo żuchwowym, który ulega przemieszczeniu, co niestety jest bardzo nieprzyjemne dla pacjenta, który zgłasza się z tego typu schorzeniami, należy także pamiętać, że higiena jamy ustnej to także sprawa estetyki i dbałości o własny wygląd, ponieważ niestety, co to za przyjemność rozmawiać z osobą, której bardzo nieprzyjemnie pachnie z ust. Albo całować się z mężczyzną, który ma bardzo widoczne braki w uzębieniu, dlatego dentysta estetyczny jest także bardzo wskazanym adresem, dzięki czemu kiedy nasze żeby będą już wyleczone ten specjalista zadba o ich piękny kolor i korekcję wszystkich niedociągnięć naszego zgryzu.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.