Zalety hipnozy

Grecki bóg snu Hypnos dal imię metodzie leczenia zwanej hipnozą. Najnowsze badania wskazują, że korzyści z niej płynące, są naprawdę zadziwiające. Hipnoza bywa przydatna zwłaszcza w przypadkach leczenia chorób nerwowych, przypadków bezsenności, a także problemów z jedzeniem – bulimii i anoreksji. Nie wiadomo do końca, jakie zmiany biochemiczne zachodzą w organizmie pacjenta, który poddaje się hipnozie, jednak terapie odnoszą skutek. W przypadku leczenia nałogowych alkoholików, palaczy i narkomanów, jej efektowność szacowana jest naokoło 60 procent. Jeśli chodzi o pomoc w leczeniu nerwic, stanów lękowych i problemów ze snem, aż w 80 procentach przypadków zanotowano wynik pozytywny. Stosowana również hinpoanaliza, pozwala na wydobycie z pacjenta jego lęków i kompleksów, co pozwala na skuteczniejszą walkę z anoreksją i bulimią, oraz pomaga pozbyć się bólów fantomowych pozostałych po operacjach amputacji. Hipnoza stosowana jest w 30 stopniowej skali, przy czym 21 oznacza już realny trans.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.