W tych niekorzystnych dla nas czasach sami dbamy o zdrowie

Trzeba przyznać, że w czasach kiedy służba zdrowia bardzo często nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań ludzie zaczynają szukać alternatywnych rozwiązań by zadbać o swoje zdrowie. Bardzo często robią to tylko po to by nie dopuścić do sytuacji kiedy będą niemal zmuszeni skorzystać z usług lekarza choć czasem to konieczność. Zaczynamy jednak dbać o siebie i o własne zdrowie co jest raczej informacją dobrą lecz szkoda, że to zachowanie jest efektem sytuacji w naszej służbie zdrowia.

 

Coraz częściej kierujemy się w stronę medycyny niekonwencjonalnej, znów do łask wracają zioła oraz naturalne rozwiązania które odrzuciliśmy na korzyść rozwijającej się branży farmaceutycznej. W końcu zaczynamy interesować się czym jest profilaktyka jeśli chodzi o zdrowie a co ciekawe zaczynamy się dostosowywać do zmian które bardzo często w dzisiejszych czasach i w innej sytuacji byśmy nie zaakceptowali. Można zatem powiedzieć, że kryzys w służbie zdrowia pobudził w nas czynnik do samodzielnego działania ewentualnie przewidywania konsekwencji jakie mogą mieć miejsce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.