W pogoni za pięknem.

image Dzisiejszy świat zmusza nas wszystkich zupełnie innego podejścia do życia, czy też wyglądu, znacznie większą wagę przykładamy do tego jak się prezentujemy. Dentysta dodaje jednak niestety estetyka społeczna nie do końca idzie ze zdrowiem niestety naszego stanu uzębienia, ponieważ niestety nadal większość z nas panicznie boi się i wspiera się przed wizytą u niewątpliwie specjalisty, jakim jest dentysta, którego systematyczne odwiedzanie jest w stanie uchronić nas od wielu nieprzyjemnych i zupełnie nie potrzebnie przepełnionych bólem wizyt. Niestety nasze społeczeństwo wciąż jest na bakier z higieną jamy ustnej a przy tym nie dba w należyty sposób o zdrowe zadbane zęby, które przecież powinny być z nami jak najdłuższy czas. Istnieje dziwne społeczne przekonanie, że na przykład dzieciom, które mają mleczne żeby nie powinno się ich leczyć niestety jest to bardzo błędne myślenie, ponieważ próchnica i problemy z pierwszymi zębami przechodzą bardzo często i na drugie żeby, przez co zaraz po wyrośnięciu niektóre od razu nadają się na konkretne leczenie.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.