Sytuacja w naszych szpitalach jest tragiczna

krankenhaus-1303351-mNiestety nie powinniśmy oszukiwać pacjentów ewentualnie osoby które nie posiadają odpowiednich informacji. Sytuacja w naszych polskich szpitalach jest niemal tragiczna większość z nich już dawno wyczerpała limity z NFZ, co ciekawe nie robi się nic w kierunku polepszenia tej sytuacji. Wygląda to tak jakby od wielu lat istniał problem lecz nikt nie potrafił sobie z nim poradzić, wciąż szuka się tematu zastępczego zapominając o tym co najważniejsze czyli zdrowiu pacjentów.

 

Wiele osób twierdzi, że problemy naszych szpitali wynikają przede wszystkim ze złego sposobu rozdysponowania określonych na leczenie środków. Jednak są i tacy którzy dostrzegają je również znacznie wyżej a mianowicie w strukturach naszego narodowego funduszu zdrowia gdzie zbyt wielkie pieniądze idą na jego utrzymanie. Wątpię czy w ciągu najbliższych lat sytuacja ulegnie poprawie wystarczy tylko spojrzeć jak od dawna nikt nie ma żadnego racjonalnego planu działania by ten problem rozwiązać co zauważamy chyba wszyscy a najgorsze, że ponosimy tego konsekwencję.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.