Suplementy diety

Na rynku produktów zdrowotnych coraz większą popularność zdobywają suplementy diety. Są to produkty, które mają na celu dostarczyć do organizmu przede wszystkim niezbędne każdego dnia minerały oraz witaminy. W wielu przypadkach takie suplementy pozwalają na wzbogacenie codziennej diety. Przy wyborze suplementów nie można zapominać, że większość z nich to produkty spożywcze, które nie są lekami, czyli nie przechodzą tak bardzo restrykcyjnych badań. Z drugiej strony ważne jest by sprawdzać w jakich krajach służby zajmujące się badaniem pożywienia dopuszczanego na rynek zezwoliły na sprzedaż danego suplementu. Nie można również traktować suplementów, jako formy dostarczania organizmowi składników odżywczych, które pozwala na ograniczenie spożywania posiłków. Suplementy mogą być jedynie uzupełnienie profesjonalnie skonstruowanej diety zbilansowanej, która stosowana jest przez daną osobę każdego dnia. Uzupełnienie diety pozwala na zwiększenie niezbędnych dla właściwego funkcjonowania organizmu minerałów czy witamin.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.