Sport to nie tylko zdrowie, ale i przyjemność!

image Mówi się, że sport to zdrowie, ale również i przyjemność. Czerpiemy z niego bowiem wbrew pozorom wiele siły. Nie tylko wyrabiamy sobie kondycję, przez co stajemy się bardziej żywiołowi, sprawniejsi, ale również regularne jego uprawianie wpływa na nasze samopoczucie, ponieważ podczas niego wydziela się w naszym organizmie hormon szczęścia odpowiadający za nasz nastrój oraz humor. Oczywiście każdy sport jest inny, i działa inaczej na nasze partie ciała. Nie wszystkie osoby na przykład mogą biegać, chociażby ze względu na stawy, kości tudzież serce. Jednak jest wiele innych przyjemnych rozwiązań, jak gry zespołowe czy pływanie, albo jazda na rowerze, która może zastąpić nam jogging. Nawet sam spacer utrzymuje nas w formie, jeśli chodzimy dużo i często może wpłynąć pozytywnie na nasz organizm. Wystarczy pół godziny intensywnych ćwiczeń, bądź godzina spaceru, żeby nasze ciało miało dostarczone dzienną dawkę ruchu. Warto o tym pamiętać, nie tylko wtedy, jak jesteśmy młodzi ale również na starość.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.