Spacer dobra rzecz!

image Spacer jest z pewnością alternatywa dla wszelkich ćwiczeń, sportów ruchowych, za pomocą których możemy utrzymać stałą kondycję naszego ciała, i dzięki którym możemy zadbać o nasze zdrowie. Nie mówiąc już o uzyskaniu smukłej, szczupłej sylwetki, co jest pragnieniem wielu osób, również w starszym wieku. Spacer nie jest aż tak wielkim wysiłkiem fizycznym, a długie spacerowanie pomoże nam spalić zbędne kilogramy i to w niedługim czasie, o ile regularnie będzie dbać o nasz ruch na świeżym powietrzu. Godzina spaceru, szybkiego marszu spala w naszym organizmie nawet do 600 kalorii. Więc jest to jedna trzecia, czy czwarta naszego dziennego zapotrzebowania w energię. Warto jest spacerować przede wszystkim dla własnego zdrowia. Warto jest także zaangażować w to swoją rodzinę. Wspólne spacery z pewnością zbliżają nas do siebie, i poprawiają nasze samopoczucie. Tyle zalet spacerowania sprawia, że w wolnej chwili, zamiast siedzieć przed komputerem czy telewizorem lepiej jest pospacerować. Szczególnie, jeśli wokół mamy dostępne tereny zielone.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.