Siedzący tryb pracy a aktywność fizyczna

image Praca siedząca może prowadzić do różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pozycja siedząca nie jest naturalna dla ludzkiego organizmu. Wiele osób musi w pracy spędzać w pozycji siedzącej wiele godzin, co oczywiście powoduje różnego rodzaju problemy związane między innymi z układem kostnym czy krążenia.Jeśli praca w pozycji siedzącej realizowana jest ponad cztery godziny istotne jest robienie przerw, które pozwalają na rozruszanie mięśni. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie prostych ćwiczeń fizycznych, które pozwalają na poprawienie krążenia. Ważne jest również, by starać się wykorzystać wolne chwile na wykonywanie ćwiczeń. Do pracy można zawsze dostać się na rowerze. Aktywność fizyczna oczywiście w przypadku ograniczonego ruchu wymaga dostosowania ćwiczeń do możliwości fizycznych oraz do kondycji danej osoby. Ma to duże znaczenie, gdyż postawienie na nadmierny wysiłek fizyczny i niedopasowane ćwiczenia może prowadzić do różnego rodzaju poważnych kontuzji czy urazów.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.