Ruch to zdrowie

girl-in-black-clothes---balancing-1189552-mOd dzieciństwa słyszymy, że ruch to samo zdrowie i to akurat jest prawdą. Oczywiście nie w nadmiarze. Przesilenie może spowodować niemiłe konsekwencje dla naszego zdrowia. Mamy tak wiele sportów, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ćwiczyć możemy wszędzie – w domu, na ulicy, w klubach, nawet siedząc. Chcąc być zdrowi musimy dbać by codziennie dostarczać naszemu organizmowi jak najwięcej ruchu. Dodatkowo borykając się z nadwagą musimy planować odpowiednie ćwiczenia. Chodzimy na siłownię czy aerobik w nadziei na utratę zbędnych kilogramów.

 

Ale trzeba uważać, bo starając się jak najwięcej schudnąć wydaje nam się, że powinniśmy ćwiczyć na wszystkich sprzętach i długo, a to nie prawda. Wszystko zależy od tego, na jakiej, partii ciała najbardziej nam zależy. Wtedy możemy dobrać odpowiedni system ćwiczeń. Ćwicząc na wszystkim, co się da nie osiągniemy, żadnego sukcesu a narobimy sobie szkód. Bardzo łatwo o kontuzję, zwłaszcza jeśli osoba nie wie jak obchodzić się ze sprzętem. Możemy też biegać. Takie ćwiczenia wykonujemy wszędzie gdzie się da. Nie potrzebujemy do tego bieżni w siłowni. Wystarczy wyjść na dwór, żeby pobiegać. Oczywiście leniwi zawsze znajdą wymówkę – a to, że w mieście nie ma gdzie biegać, a to, że zimno i tak dalej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.