Rozwój służby zdrowia

W ostatnich dekadach w medycynie nastąpił bardzo duży postęp na różnych płaszczyznach. Po pierwsze rozwinęły się znacznie informatyczne systemy wspierające służbę zdrowia, co pozwala na realizowanie znacznie bardziej skutecznego leczenia, choćby poprzez lepszy dostęp do historii choroby pacjentów. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie bardziej skutecznych w zakresie diagnostyki urządzeń. Pomimo postępu w medycynie nadal bardzo duże znaczenie ma profilaktyka medyczna, która pozwala na znacznie szybsze wykrycie poważnych schorzeń, co pozwala na podjęcie leczenia, które jest bardziej zachowawcze. Im wcześniej zostają wykryte poważne choroby, tym znacznie mniejsza musi być ingerencja, choćby na polu chirurgii. W medycynie pojawiają się również skuteczniejsze leki, choć problemem są rosnące koszty związane z leczeniem. Wiele leków na rzadziej występujące choroby są bardzo kosztowne. Coraz więcej krajów w zakresie służby zdrowia zaczyna mieć problemy związane z finansowaniem w ramach środków publicznych leczenia.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.