Rola pielęgniarki w hospicjum

injection-1-818437-mHospicjum jest to bardzo specyficzne miejsce gdzie ludzie przechodzą ze śmierci do życia w wierze chrześcijan na całym świecie. Miejsce to nie jest jak się czasem okresla go umieralnią, ale pewnego rodzaju poczekalnią gdzie można przygotować się by przejść na tamten świat.Osoby, które odchodzą często doświadczają obecności w tych ostatnich dniach i chwilach najbliższych lub odchodzą tylko w otoczeniu personelu szpitalnego. To włąsnie w tym miejscu szczególnie zawód pielegniarka to nie tylko podoawnie lekarstw czy robienie zastrzyków ale prawdziwa misja do wypełnienia.

 

Powinna być ona osobą empatyczną, która będzie w stanie towarzyszyć umierajaćemu, pocieszyć go i często pomóc uporządkować swoje wewnętrzne życie. To ona ma za zadanie we wspólpracy z lekarzem zminimalizować fizyczny ból chorego. To pielęgniarka także, spotyka się z rodziną chorego i próbuje rpzygotowac ją do chwili pożegnainia ona również jako pierwsza bardzo często towarzyszy jej w chwilach załoby.Dlatego powinna być ta osoba, na której można polegać.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.