Regularne spożywanie posiłków

image Odpowiednio skonstruowana dieta oparta jest w większości przypadków na regularnym spożywaniu posiłków. Ma to znaczenie ze względu na możliwość stałego kontrolowania metabolizmu. Liczba stosowanych regularnych posiłków powinna zależeć od czasu, który można poświęcić na posiłek. Z jednej strony są osoby, które mają znacznie większe potrzeby energetyczne, co wymaga znacznie dostarczanie znacznie większej liczby składników energetycznych w postaci regularnych posiłków. W większości diet zbilansowanych wskazuje się na konieczność korzystania przynajmniej z pięciu posiłków w ciągu dnia. Natomiast możliwe jest zwiększenie liczby posiłków, które za to będą mniej obfite. Jest to dobre rozwiązanie dla tych osób, które mają problemy z podjadaniem. Przy spożywaniu posiłków w sposób regularny ważne jest by najbardziej obfity był posiłek spożywany rano. Śniadanie powinno dostarczyć energii na cały dzień. Natomiast kolejne posiłki powinny być znacznie mniej obfite. Nie powinno się również spożywać nadmiernych ilości jedzenia przed snem.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.