Regularne posiłki

Jednym z problemów ze stosowaniem diet, które mają zapewnić zdrowy styl życia jest brak możliwości zachowania regularności w spożywanych posiłkach. Oczywiście nie warto na siłę zmuszać się do szukania czasu na spożywanie pięciu czy sześciu posiłków z określoną liczbą potraw każdego dnia. Jeśli nie czujemy się głodni o określonej porze można z danego posiłku zrezygnować. Dieta musi być dopasowana również do codziennego funkcjonowania, czyli między innymi godzin wykonywania pracy, godzin realizowania ćwiczeń czy godzin wypoczynku wieczorem. Przy korzystaniu z diet zbilansowanych bardzo ważne jest znalezienie czasu na obfite śniadanie. Powala ono znacznie wydłużyć czas, w którym zjeść trzeba będzie kolejny posiłek, który ma dostarczyć niezbędnych składników energetycznych do dalszego funkcjonowania w ciągu dnia. Jeśli chcemy zjeść obfite śniadanie bardzo ważne jest, by nie spożywać posiłków wieczorem, czyli przed położeniem się do snu. Należy zachować przede wszystkim odstęp pomiędzy kolacją a snem, który powinien wynosić co najmniej dwie godziny.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.