Przekręt goni przekręt, to jest prawda o służbie zdrowia

Na temat naszej służby zdrowia wiele osób nie chce się wypowiadać nie dlatego, że nie ma na ten temat informacji tylko brakuje im słów by opisać rzeczywistą sytuację. Już dawno nie rozmawia się na temat pacjenta oraz jego dobra czy także sukcesów jakie odnieśli nasi lekarze nic bardziej mylnego. Większość informacji oparta jest o różnego rodzaju przekręty które powodują nie tylko obniżenie jakości usług medycznych lecz niejednokrotnie brak zagwarantowania dostępu do nich.

 

Nie uważam aby były to dosyć mocne słowa częściej zaczynamy niemal z konieczności wybierać prywatne i niezależne placówki gdzie jednak jesteśmy zmuszeni ponosić dodatkowe i nieprzewidziane koszta. Rozumiem, że wiele osób nie ma jednak wyjścia lecz bez problemu znajdziemy również pacjentów których nie stać na taką wizytę. Niestety kolejny minister odpowiadający za reformy w służbie zdrowia nie potrafi i nie chce wyciągać wniosków, większość ustaw czy zmian jakie wchodzą w życie nie są korzystne dla pacjenta wręcz przeciwnie ale o tym się nie mówi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.