Polska służba zdrowia obiektem żartów

Bardzo często słyszymy żale odnośnie polskiej służby zdrowia. Ludzie twierdzą, że pracują tam niekompetentne osoby, które tylko i wyłącznie prywatnie starają się naprawdę pomóc swoim pacjentom. Polska służba zdrowia bardzo często jest także obiektem kpin i żartów, ale w wielu przypadkach są one niestety uzasadnione. Przede wszystkim prawdą jest, że pomimo tego, iż opłacamy podatki, które dofinansowują naszą służbę zdrowia, to jeśli chcemy zostać przyjęci do lekarza w miarę szybko, to niestety musimy udać się do niego prywatnie.

 

Jak się bowiem okazuje, do lekarzy są takie kolejki, że niejednokrotnie na wizytę trzeba czekać kilka tygodni albo nawet miesięcy, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak płacić kolejne kilkadziesiąt lub kilkaset złotych za wizytę prywatną. Po drugie, podejście niektórych lekarzy lub pielęgniarek do pacjentów jest karygodne. Czasami naprawdę wygląda to tak, jakby lekarze nie znali się na swoim fachu lub jakby po prostu nie chciało im się wykonywać obowiązków, które do nich należą.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.