Pływanie, jak forma aktywności fizycznej

image Wiele ćwiczeń czy sportów może być bez problemów uprawiana przez osoby w każdym wieku bez większych problemów, które mogłyby się pojawiać w zakresie zdrowotnym. Do takich sportów zaliczyć można pływanie, które przez specjalistów polecane jest zarówno osobom starszym, jak też wielu osobom, które przechodzą rekonwalescencję po różnego rodzaju urazach oraz chorobach. Pływanie to sport, który doskonałe sprawdza się szczególnie u osób mających problemy z układem kostnym czy też po przebytych urazach w obrębie stawów. Pływanie jest sportem, który nie obciąża nadmiernie układu kostnego. Z tego powodu jest do sport znacznie lepszy dla osób w starszych wieku. Korzystanie z basenów jest coraz łatwiejsze, gdyż w coraz większej liczbie miast pojawiają się ośrodki pływackie, baseny zapewniające odpowiednio wysoki poziom jakości takich miejsc. W wielu miejscach można korzystać z pływania pod okiem profesjonalistów. Wiele ćwiczeń w basenach może być również dostosowane, choćby potrzeb i możliwości kobiet w ciąży.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.