Odpoczynek a zdrowie

image Jednym z najbardziej niekorzystnie wpływających na stan zdrowia elementem codziennego funkcjonowania, z którym współcześnie spotyka się coraz większa liczba osób jest brak odpowiedniej ilości czasu na odpoczynek. Duże wymagania zawodowe, szczególnie w takich krajach jak Polska, gdzie przeciętny pracownik pracuje najwięcej godzin z wszystkich krajów europejskich należących do OECD nie sprzyja poświęcaniu odpowiedniej ilości czasu na wypoczynek. Bardzo ważne jest szukanie sposobów na zwiększenie czasu, który można poświęcić na skuteczny wypoczynek. Najważniejsze jest przede wszystkim zapewnienie właściwej dawki snu. Przynajmniej powinno się zapewnić sześć godzin snu w ciągu dnia. W przypadku gdy nie można korzystać z odpowiedniej dawki snu dobrze jest wygospodarować trochę czasu na wypoczynek w ciągu dnia.Jak wskazują specjaliści dobrze jest poświęcić nawet dwadzieścia, trzydzieści minut na drzemkę w ciągu dnia, która bardzo pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz pozwala na zregenerowanie sił w ciągu dnia. Jednocześnie zmniejszone dawki snu nie powinny występować zbyt długo.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.