Nie mamy zaufania do naszych szpitali?

krankenhaus-1303350-mCzy rzeczywiście straciliśmy zaufanie do publicznych szpitali i osób w nich pracujących? Taka informacja nie powinna zaskakiwać zwłaszcza w czasie ostatnich wydarzeń które spowodowały, że większość z nas nie ufa lekarzom oraz obawia się, czy w razie potrzeby znajdzie się dla nich miejsce na sali szpitalnej. Społeczeństwo jak widać ocenia wszystko przez pryzmat ostatnich wydarzeń oraz nieudolnych reform które jedyne co wprowadziły to niepotrzebne zamieszanie i bałagan. Jak zawsze straci na tym jakość oferowanych usług oraz pacjent który zamiast otrzymać to co powinien dostać zostanie zapewne odesłany z kwitkiem.

 

Pewnie, że taka sytuacja wymaga jak najszybszego rozwiązania tej sprawy lecz nie widać żadnych sensownych posunięć czy też rozwiązań. Mało tego sytuacja zamiast podążać w dobrym kierunku obrała zupełnie nieadekwatny do tego co większość z nas oczekuje. Staliśmy się jedynie dostarczycielem funduszy na składki zdrowotne które w żaden sposób nie są wykorzystane na dany cel który jest przecież jasny i przejrzysty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.