Nasze zdrowie

Zdrowie to najważniejsza rzecz, jaką posiadamy. Nie potrafimy tego docenić dopóki nie podupadniemy na zdrowiu, albo znajdzie się ono na krawędzi życia. Większość z nas nie dba o własne zdrowie. Fajnie nam się udziela rad innym jak żyć a sami nie zwracamy na siebie uwagi. To jest nasz błąd, za który płacimy słoną cenę. Lekarze biją na alarm, że się nie badamy. Powinniśmy przynajmniej raz w roku wykonać badania kontrolne. To dzięki nim mamy szansę dowiedzieć się o wiele szybciej, że chorujemy na coś poważnego.

Choroby XXI wieku to cisi zabójcy. Potrafią przez wiele lat nas wyniszczać i nie ujawnić się do końca. Dopiero w obliczu śmierci dowiadujemy się, dlaczego ostatnio nie czuliśmy się najlepiej. Zabijają nas nowotwory, cukrzyca, przewlekłe choroby serca, płuc i układu krążenia. Jeśli wcześnie się o nich nie dowiemy i ich prawidłowo nie zdiagnozujemy nie mamy szans w walce. Tak wielu naszych bliskich odeszło za szybko, tak wiele malutkich dzieci choruje a my nie jesteśmy w stanie nic zrobić, żeby temu zapobiec. Może za kilka lat znajdziemy idealne lekarstwo na te wszystkie podstępne choroby.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.