Najważniejsze zdrowie

Cały czas do tego dążymy. Nasi naukowcy oraz naukowcy na całym świecie dokonują przełomowych odkryć, które pomagają ratować życie. Nowe odkrycia to nowe technologie. Naukowcy, nie tylko medyczni, przyczyniają się do nowych odkryć. W tej chwili, każde nowe odkrycie niesie zapowiedź lepszej przyszłości. Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, co by było gdyby nie było odpowiedniego sprzętu do ratowania życia, a przecież kiedyś nie było nic i następowała naturalna selekcja. Przeżywali tylko najsilniejsi.

 

Do tej pory można usłyszeć komentarze osób starszych na temat dzieci, które rodzą się z poważnymi chorobami lub zdeformowane – „po co takich trzymać przy życiu?”. Odpowiedź jest jedna, bo je kochamy. Każdy zasługuje na życie i skoro mamy sprzęt i wiarę do ratowania życia to jej używamy. Weźmy życie w nasze ręce i dbajmy o nie jak najlepiej umiemy, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy to my będziemy potrzebowali pomocy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.