Najlepszy sposób na długotrwałe pozbycie się masy ciała

Najlepszym sposobem na pozbycie się tłuszczyku oraz kilku kilogramów jest stopniowe zmienianie swoich nawyków żywieniowych. Na początku warto jest pozbyć się z naszego menu wszelkich niezdrowych przekąsek typu chipsy, czy słodycze. Następnie musimy podzielić dzień na kilka pór, kiedy będziemy jeść. Najlepiej jest ostatni posiłek spożywać około godziny 17 lub 18, mówi się że trzy godziny przed snem, jednak nie każdemu osobnikowi trzy godziny wystarczą, ze móc przetrawić choć trochę to co zjadł wcześniej. Jak wiemy w nocy metabolizm spowalnia, więc jest to czas, kiedy tak naprawdę możemy przytyć, poprzez jedzenie późnych kolacji. Wtenczas nagromadzone kalorie odkładają się nam w formie tłuszczu na brzuchu, udach, pośladkach. Żeby schudnąć należy przede wszystkim ułożyć sobie dietę zbilansowaną, żeby były w niej zawarte wszelkie składniki, w tym błonnik. Pozbywamy się z menu smażonych rzeczy, fast foodów, tudzież dużej ilości cukru. Pijemy soki i wodę mineralną, kompoty zamiast napojów gazowanych.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.