Na czym polega zdrowy styl życia?

image Zdrowy styl życia to przede wszystkim sposobów funkcjonowania, który ogranicza różne negatywne aspekty funkcjonowania, które przede wszystkim w dłuższym okresie czasu nie pozwalają na zachowanie dobrego stanu zdrowia. Oczywiście dla wielu osób zdrowy styl życia staje się swoistego rodzaju religią. Nie powinno się traktować zdrowego trybu funkcjonowania jako przymusu. W takim przypadku bardzo trudno będzie w dłuższym okresie czasu utrzymać określone zachowania, które pozwalają na właściwe dbanie o zdrowie. W przypadku zdrowego stylu życia bardzo ważne jest postawienie na sposób odżywiania się a najlepiej na dietę, która pozwala przede wszystkim na zapewnienie zarówno potraw smacznych, różnorodnych a jednocześnie zapewniających dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dobrze, gdy dieta zbilansowana nie jest uciążliwa w zakresie stosowania jej na co dzień. Ważne jest również, by dbać o ruch i aktywność fizyczną. Dobrze jest postawić na takie formy aktywności fizycznej oraz na takie ćwiczenia, które sprawiają przyjemność podczas ich wykonywania.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.