Miękka akupunktura

Jedną z najbardziej znanych alternatywnych metod leczenia jest akupresura. Jest to bardzo specyficzna metoda masażu, która polega na odpowiednim uciskaniu, masowaniu i głaskaniu 361 części ciała. Tak samo jak akupresura, swój rodowód wiąże z starożytną chińską metodą lecznictwa. Jej zadaniem jest leczenie najróżniejszych chorób, zarówno tych dotyczących narządów wewnętrznych, jak i zaburzeń ruchu, czy chorób dziecięcych. Akupresura stóp przez jednych uważana jest za placebo, przez innych uznawana zaś na jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bólu. Jedno jest pewne, tak samo jak akupunktura, akupresura ma za zadanie wyrównać obieg chi w naszym organizmie, uwalniając nas od choroby. Uciskanie odpowiednich miejsc ma za zadanie odblokowanie ich i pozwolenie na swobodny przepływ dobrej energii i wyrównanie poziomu Ying i Yang w organizmie. Akupresura nazywana jest miękką formą akupunktury. Posiada jednak przeciwwskazania, gdyż nadmierne jej stosowanie może prowadzić do wymiotów, czy bólów żołądka.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.