Lecznicza moc olejków

Lecznicza moc olejków zapachowych znana była już naszym praprababkom. Odpowiednio skomponowane mieszkanki roślinne o pięknym zapachu potrafiły pomóc w najróżniejszych dolegliwościach nie tylko fizycznych, ale również działały uspokajająco na ludzką psychikę. Powszechnie uważa się na migrenowe bóle głowy najlepsze są mieszaniny zapachów miętowych, lawendowych i bazylikowych. W przypadku jesiennych przeziębień, warto zainwestować przynajmniej w świeczki zapachowe posiadające wonne olejki. Zapach herbaciany, rozmarynowy, czy cyprysowy być może nie uleczą, ale na pewno poprawią nastrój. Pewne jest za to działanie olejków nasennych. Zarówno delikatny zapach lawendy, jak i róży, mandarynki, czy geranium ,pozwalają nam się wyciszyć, oderwać od trudu codziennych spraw i problemów, i pozwolą zasnąć głębokim, zdrowym snem. Dodatkowo, wtarcie rozgrzewającego olejku eukaliptusowego lub imbirowego w zbolałe mięśnie, pozwoli obudzić się następnego dnia bardziej rześkim i stanowczo mniej obolałym

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.