Leczenie w grotach solnych – bujda?

Wiele osób jeździ nad morze i do sanatoriów do Ciechocinka w celach leczniczych. O właściwościach zdrowotnych jodu wiedzą wszyscy i wszyscy starają się w tych miejscach oddychać jak najgłębiej, żeby poprawić swoje zdrowie. Jednak od dłuższego już czasu, na ryku medycznym rozwija się nowa metoda lecznicza korzystająca z cudownych właściwości jodu. Są to groty i jaskinie solne, reklamowane jako najlepszy lek na wszelkiego rodzaju zapalenia płuc, oskrzeli, problemy z ciśnieniem, stany pozawałowe, a także schorzenia tarczycy. Badania przeprowadzone przez polskie instytuty wykazały jednak, ze w takich grotach stężenie jodu, sodu, wapnia i potasu, jest dużo mniejsze niż w ciechocińskim powietrzu. W związku z tym, dobroczynny wpływ tej metody leczniczej jest mocno przereklamowany. Niemnie jednak, pobyt w takiej grocie na pewno przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia, gdyż te pierwiastki, nawet w małych ilościach pozwalają na głębokie zrelaksowanie, wyciszenie i znaczną poprawę nastroju.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.