Leczenie jesiennego przeziębienia

image Z jesiennym przeziębieniem walczy się ciężko. Codzienna praca i brak wolnego czasu zazwyczaj nie pozwalają na wizytę u lekarza i fachowe zdiagnozowanie problemu. Warto więc spróbować leczyć się samemu tak, by jak najszybciej powrócić do formy. Podstawą jest wygrzanie organizmu zwłaszcza nocą. Gorąca kąpiel i natarcie ciała wonnymi i rozgrzewającymi olejkami, pozwolą ukoić zmysły i szybciej zapaść w błogi zdrowotny sen. Dodatkowy koc pozwoli na wypocenie się w nocy organizmu i obudzenie się w dużo lepszej kondycji. Warto również zaopatrzyć naszą apteczkę w aspirynę i tabletki witaminowe, które uzupełnią niedobory naszego organizmu i pozwolą na szybszy powrót do formy. Nie wolno również zapomnieć o codziennej porcji herbatki z miodem i cytryną, która ukoi gardło i pozwoli zapomnieć o drapiącym bólu w środku. Najważniejsze na koniec – ubierać się odpowiednio do pogody, zadbanie o nakrycie głowy i ubranie się na cebulkę sprawi, że nie będzie nam groźny żaden jesienny powiew wiatru.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.