Jaki sport wybrać?

Wiele osób chcąc zadbać o zdrowie decyduje się na uprawianie sportu. Należy jednak rozróżnić profesjonalne lub półprofesjonalne uprawianie sportu a amatorskie ćwiczenia. Bieganie maratonów należy uznać już za półprofesjonalne uprawianie sportu. Przy takim treningu należy brać pod uwagę, że niezbędne jest korzystanie z odpowiednio dopasowanej diety. Konieczne jest również korzystanie z suplementacji. Na co dzień w celach zdrowotnych najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na ćwiczeń fizyczne, które nie wymagają poświęcania na nie nadmiernej ilości czasu a jednocześnie nie są nadmiernie obciążające z punktu widzenia zasobów energetycznych. Pozwala to na korzystanie z ogólnodostępnych dieta przy jednoczesnym braku problemów z odczuwaniem zmęczenia w ciągu dnia w pracy. Amatorski sport powinien być również dopasowany do predyspozycji indywidualnych, w tym wieku danej osoby, stanu zdrowia. Do najmniej obciążających sportów można zaliczyć pływanie, które pozwala na ćwiczenia bez nadmiernego obciążenia układu kostnego.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.