Jak zachować dobre zdrowie?

Zachowanie dobrego zdrowia wymaga podejmowanie wielu różnorodnych działań, które pozwalają z jednej strony na zadbanie o kondycję, która jest ważna w każdym wieku, jak też na dostarczenie organizmowi zdrowych posiłków. Współcześnie ze względu na stres, na pracę siedzącą, na różnego rodzaju zanieczyszczenia, ale również na coraz większą liczbę produktów z silnie działającymi substancjami chemicznymi, coraz większa liczba osób narażona jest choroby cywilizacyjne.Choroby cywilizacyjne są przede wszystkim trudne do leczenia, co przede wszystkim wynika z tego, że są to schorzenia przewlekłe. Jednocześnie wiele takich chorób nie ma da się w ogóle wyleczyć. Prowadzi się w ich przypadku jedynie leczenie mające na celu ograniczenie rozwijania się takiej choroby. Bardzo ważne w przypadku chorób cywilizacyjnych w zakresie profilaktyki jest stosowanie dobrej diety a jednocześnie aktywność fizyczna. Zbilansowana dieta oraz regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych pozwala na utrzymanie dobrego zdrowia nawet w starszym wieku.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.