Jak dbać o zdrowie?

 Często mawiamy, że w życiu zdrowie jest najważniejsze, choć nie zawsze dbamy o nie tak, jak powinniśmy. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby należycie zadbać o swoje zdrowie i swój organizm. Przede wszystkim mowa o zdrowym odżywianiu. Często brak czasu nie pozwala nam na samodzielnie przygotowanie posiłku, co skutkuje stołowaniem się w barach szybkiej obsługi i spożywaniem tak zwanych Fast-foodów.

 

Nie jest to pożywienie zdrowe i na pewno nie dostarczy nam tyle substancji odżywczych, ile normalny, zwykły obiad składający się z warzyw i mięsa. Ponadto, jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie to warto pomyśleć nad jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym. Często nie mamy czasu na to, aby chociaż pół godzinny dziennie pobiegać po parku czy pojeździć na rowerze, ale jeśli mamy chwilę, to warto właśnie w taki sposób ją wykorzystać. Zdrowie cierpi również na różnego rodzaju używkach, takich jak papierosy czy alkohol, więc tych też należałoby się raczej wystrzegać ku zmartwieniu wielu osób.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.