Hirudoterapia

image Leczenie pijawkami, czyli hirudoterapia, jest jedną z najciekawszych dziedzin medycyny alternatywnej. Upust zepsutej krwi znany był już nawet w starożytnym Egipcie, jednak najbardziej powszechne było leczenie pijawkami w XVIII i XIX wieku. Obecnie ponownie hirudoterapia uznana została za bardzo wartościową metodę, którą leczy się wiele dolegliwości, takich jak nadciśnienie i niedociśnienie, choroby i bóle serca, choroby Płus i oskrzeli, zapalenie korzonków i bóle kręgosłupa, problemy nerwowe, problemy skórne, choroby nerek, a także hemoroidy i trudne do zagojenia rany. Do zabiegów stosuje się europejską pijawkę lekarską, która występuje w zbiornikach słodkowodnych na całym świecie. W przedniej części ciała pijawki posiadają przyssawki i szczękę wyposażoną w 90 chitynowych zębów, którymi wczepiają się w skórę. Każde pijawki przed zabiegiem są odkażane, by były wolne od zanieczyszczeń i brudu. Wszystkie one stosowane są tylko i wyłącznie jeden raz. Zabiegi przeprowadza wykwalifikowany hirudoterapeuta.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.