Dieta stosowana regularnie

image Zdrowa, oparta na naturalnych produktach spożywczych dieta nie może przede wszystkim być oparta na ograniczeniach w spożywaniu pewnych posiłków, których celem jest dostarczenie ważnych dla organizmu składników odżywczych. Wiele osób decyduje się na diety, które ograniczają spożywanie pewnych pokarmów, jak dieta wegetariańska. Przy takich dietach bardzo ważne jest, by zapewnić posiłki, które pozwalają na uzupełnienie możliwych do pojawienia się braków składników odżywczych niezbędnych do normalnego funkcjonowania danego organizmu. Regularnie stosowana dieta najlepiej gdy jest dietą zbilansowaną, która pozwala na zapewnienie zarówno niezbędnych każdego dnia ilości witamin jak też minerałów oraz składników energetycznych. Jednocześnie takie dieta powinna zapewnić możliwość korzystania z regularnych posiłków spożywanych co dwie do czterech godzin. Oczywiście ważne jest by dieta była dopasowana do określonego trybu funkcjonowania na co dzień. Każda dieta musi być dopasowana również do aktywności fizycznej, jeśli jest ona elementem codziennego funkcjonowania.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.