Dieta a odchudzanie

Dieta i odchudzanie to dwie różne rzeczy. Dieta może pomóc nam się odchudzić, ale na pewno nie odchudzi nas. W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba osób, które zaczynają się odchudzać. Wszystko przez modę na sylwetkę w rozmiarze XXS. Reklamy zachęcają nas do kupowania coraz to nowych specyfików, które mają nam pomóc odchudzić się tak jak chcemy. Tylko, że wszystkie te cudowne diety nie działają. Po przeczytaniu ulotki okazuje się, że produkt, który kupiliśmy zadziała, jeśli będziemy się odpowiednio odżywiać i uprawiać sport.

 

Więc jaki sens ma kupowanie produktów „odchudzających”, jeśli sami możemy się odchudzić poprzez zbilansowaną dietę i ruch. Młodzi ludzie są w stanie uwierzyć we wszystko, byleby tylko dało efekt. Panuje moda na podobanie się otoczeniu. Najbardziej chcemy podobać się znajomym i bliskim, no i, żeby nas wszyscy chwalili jak ładnie wyglądamy. W szkołach panuje niezdrowa rywalizacja, która czasami kończy się tragicznie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.