Dbanie o zdrowie

Regularne dbanie o zdrowie wymaga podejmowania działań na wielu płaszczyznach. Ważna jest dieta, którą dobrze jest ustalić indywidualnie. Obecnie można korzystać z coraz większej liczby firm prowadzonych przez dietetyków, co pozwala na ustalenie diety dopasowanej do indywidualnych predyspozycji, stanu zdrowia czy przebytych chorób.Zdrowy styl życia wymaga również korzystania z naturalnych produktów spożywczych, które obecnie na szczęście są coraz bardziej dostępne. Jednocześnie dobrze jest uprawiać sport. Nie jest wcale konieczne decydowanie się od razu na uprawianie sportu intensywnie. Wystarczy piętnaście do trzydziestu minut dziennie na wykonanie różnych ćwiczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z ćwiczeń ogólnorozwojowych, które są najmniej kontuzjogenne. Warto również pamiętać o regularnym wykonywaniu przynajmniej podstawowych badań medycznych. Pozwala to na znacznie szybsze wykrycie różnego rodzaju problemów zdrowotnych, które często można prosto zredukować poprzez zmianę diety czy suplementację.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.