Dbaj o dziecko i jego dietę

Rodzice nie zwracają uwagi na to, co robią ich dzieci. Wszyscy są zabiegani, bo trzeba utrzymać rodzinę, zapewnić im miejsce do spania i mieszkania. Pracujemy coraz więcej i ciężej kosztem dzieci. Coraz mniej par decyduje się na dziecko, żeby nie brać odpowiedzialności za inne osoby. Wystarczy im, że mają świetną pracę, stać ich na wszystko i mogą cieszyć się sobą. To wygodne rozwiązanie, bo wtedy dbamy o siebie i podobamy się. Wiele osób wypiera się, że ich sylwetka to twór operacji plastycznych, a jednak tak jest.

 

Odchudzić możemy się też poprzez wszelkiego rodzaju korekty naszego ciała. Ostatnio bardzo popularne operacje plastyczne umożliwiają nam poprawę naszej sylwetki w sposób, którego nie widać. Nie trzeba się wtedy głodzić i katować na siłowni. Diety mogą w małym stopniu poprawić naszą sylwetkę, ale nie są trwałe. Wystarczy, że skończymy stosować dietę i wrócimy do stałych nawyków a odzyskamy dawne kilogramy i jeszcze trochę więcej. To błędne koło. Starajmy się wyciągać naukę z błędów i odchudzajmy się z głową.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.