Czy suplementy diety naprawdę działają?

Suplementy diety nie zastąpią nam wszystkiego. Nie są również lekiem na wszystko, i nie uzupełniają całkowicie. Oczywiście bardzo często ich stosowanie pomaga nam uzyskać pożądane efekty, jednak nie można bazować jedynie na nich. Jeśli chodzi o suplementy diety, zawierające chrom, lub inne składniki, które wpływają pozytywnie na nasz układ trawienny, uzupełniają witaminy, minerały i mikroelementy to warto jest je stosować, ale tylko wtenczas, kiedy jednocześnie stosujemy dopasowaną do naszych potrzeb, zbilansowaną, bogatą we wszelkie składniki potrzebne do życia dietę, jak również stosujemy tego rodzaju preparaty jedynie jako jej uzupełnienie. Błonnik jest podstawą, żeby nasz układ trawienny działał odpowiednio. Błonnik znajduje się w wielu warzywach, które warto jest zawsze jeść, w formie sałatek, głównych dań, kolacji. Najwięcej błonnika mają owoce i warzywa tj. porzeczki czarne, ananas, maliny, awokado, fasola biała, soja, groch, soczewica, jak również brukselka, czosnek, czy brokuły.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.