Czy sport do zdrowie?

Potocznie stwierdza się, że sport to zdrowie, ale nie zawsze tak jest. Niestety, ale sport uprawiany intensywny może mieć znacznie więcej negatywnych skutków. Bardzo ważne w przypadku wszelkiego rodzaju ćwiczeń jest ich dopasowanie do indywidualnych predyspozycji osób podejmujących się realizowania określonego zestawu ćwiczeń. Wiele sportów jest bardzo popularnych, ale nie są one wskazane dla wszystkich osób. Do takich sportów można zaliczy fitness, bieganie, które wymagają dobrej kondycji fizycznej. Ćwiczenia fizyczne wymagają przede wszystkim decydowania się na korzystanie z takich form uprawiania sportu, które pozwalają na zwiększenie kondycji przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka różnego rodzaju urazów. Ważne jest również, by dany sport był dopasowany do możliwości czasowych osób ćwiczących. Sport siłowy, czy intensywnie uprawiane bieganie wymaga bardzo profesjonalnego podejścia, które obejmuje między innymi dopasowanie odpowiedniej diety, w której możliwe jest korzystanie z większych dawek składników energetycznych.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.