Czy nasza publiczna służba zdrowia jeszcze istnieje?

W naszym kraju nie opłaca się chorować nie tylko ze względu na bardzo wysokie ceny leków, przede wszystkim nasza polska służba zdrowia nie jest w stanie zagwarantować nam tego czego oczekuje potencjalny pacjent. Nie są to wnioski wyssane z palca wręcz przeciwnie to obiektywna analiza problemu z którym zmagamy się jako pacjenci od kilku już lat. Z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza nie robi się jednak nic by uległa ona diametralnej poprawie na czym traci oczywiście jak zawsze potencjalny pacjent.

 

W dzisiejszych czasach trudno o jakiekolwiek badania specjalistyczne czy poradę specjalisty no chyba, że odczekamy swoje w kolejce ewentualnie zdecydujemy się na prywatną wizytę. Nie dziwią mnie społeczne reakcje w końcu zadanie służby zdrowia jest jasne i przejrzyste lecz z niewiadomych powodów wielu pracowników tej jakże ważnej instytucji patrzy na nas z pryzmatu potencjalnych zysków. Coraz więcej osób wybiera prywatną służbę zdrowia a raczej opcję jaką jest odpowiednia polisa lecz czy w takim kraju jak nasz, powinniśmy dodatkowo płacić za to co powinno być oczywiste?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.