Czy chrom pomaga zwalczyć apetyt na słodycze?

Chrom jest suplementem diety, który warto jest brać wtenczas, kiedy nasz cukier nie jest stabilny, i mamy bardzo często wahania dotyczące napadów na cukier, i wszystko co słodkie. Chrom przede wszystkim odpowiada za utrzymanie w ryzach glukozy we krwi, co przyczynia się do zmniejszonej ochoty na słodkości, i w rezultacie schudnięcia. Dodatkowo chrom wpływa na utrzymanie na odpowiednim poziomie wszystkich makroskładników odżywczych. Z pewnością takie rozwiązanie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku osób mających podwyższony cukier, oraz otyłych, które mają poważny problem z pohamowaniem się od jedzenia wszelkich słodkich przysmaków. Chrom należy brać regularnie przed każdym większym posiłkiem, i zawsze popijamy go szklanką lub pół szklanki wody. Warto jest również upewnić się, że taki suplement diety nie zaszkodzi nam, szczególnie, jeśli jesteśmy osobami schorowanymi, biorącymi regularnie inne leki. Dietetyk jako specjalista również doradzi w razie potrzeby, jak i kiedy warto jest brać chrom, i w jakich sytuacjach. Jaka dietę przy nim stosować, i co robić, żeby jego łykanie dało jakiś sens.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.