Choroby cywilizacyjne

Choroby nazywane cywilizacyjnymi to choroby, które dotykają bardzo dużych części populacji. Jednocześnie są to choroby, które są najczęściej bardzo trudne w leczeniu i wymagają długotrwałych terapii, które jednocześnie są kosztowne. Wiele chorób cywilizacyjnych nie może być w pełni wyleczona a lekarze stosują jedynie metody leczenia, które zmniejszają postęp danej choroby. Do takich chorób można zaliczyć cukrzycę. Wiele chorób cywilizacyjnych dotyka osób starszych wiekiem. Jednak pojawienie się takich chorób w średnim lub starszym wieku jest oczywiście wynikiem sposobu funkcjonowania danego pacjenta, stosowanej diety czy aktywności fizycznej prze całe życie. Do najbardziej groźnych chorób cywilizacyjnych zalicza się nowotwory. Problemem tej choroby jest przede wszystkim bardzo skomplikowane leczenie, co wynika z braku leku, który pozwala na wyleczenie nowotworów bez konieczności stosowania tak obciążających organizm metod jak radioterapia, czy chemioterapia a w wielu przypadkach również operacja.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.