Chińska filozofia leczenia – akupunktura

image Podstawy akupunktury wywodzą się ze starożytnej chińskiej filozofii. Zgodnie z nią, wszystko we wszechświecie, również człowiek, funkcjonuje dzięki krążeniu chi, czyli życiowej energii. Gdy zostaje ona zachwiana, organizm ludzki nawiedza choroba. Chorobę taką leczyć należy poprzez odpowiednią stymulację układu odpornościowego, w tym wypadku właśnie akupunkturę. Jej właściwości doceniła nawet Światowa Organizacja Zdrowia, podkreślając jej zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju bólów, zapaleń stawów, chorób oczu, narządów wewnętrznych, chorób układu oddechowego, a nawet psychicznych, czy przy leczeniu trądziku młodzieńczego. W Polsce aktualnie akupunktura niestety refundowana jest tylko w zakresie leczenia bólu. Ale na czym dokładnie polega akupunktura? Technika ta, jest to nakłuwanie odpowiednich części ciała za pomocą srebrnych lub złotych igieł. Punkty nakłuć znajdują się wzdłuż meridianów, czyli tzw. linii energetycznych, które określają potencjał energetyczny ludzkiego organizmu.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.