Bóle kręgosłupa

Coraz mniej osób cierpiących na przewlekłe bóle kręgosłupa szuka obecnie pomocy u lekarzy. Wiele osób decyduje się szukać pomocy u kręgarzy. Terapia manualna, zwana również chiropraktyką, mimo wielu kontrowersji, budzi zaufanie coraz większego grona osób. Najpowszechniejszym zarzutem jest, że kręgarze często nie posiadają właściwego wykształcenia i leczą bez przygotowania. Tymczasem jednak, zabiegi wykonane przez takie osoby niejednokrotni przynoszą więcej korzyści niż wieloletnie leczenie przykrej dysfunkcji u lekarza. Pomoc w leczeniu korzonków, bólu stawów, ale przede wszystkim ustawanie kręgów, by nie naciskały na rdzeń kręgowy, to zadania, z którymi najczęściej zmierzyć się muszą chiropraktycy. Znający się na swoim fachu kręgarz pozwoli uporać się z dokuczliwym bólem, który od miesięcy dolegał pacjentowi i mimo pomocy lekarza i licznych środków przeciwbólowych, nie przechodził. Może więc warto zaufać alternatywnej metodzie leczenia i poszukać pomocy w terapii manualnej?

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.