Biegamy wszędzie

legs-of-a-young-man-running-1239807-mCzy to wieś czy miasto biegać możemy wszędzie. W miastach istnieją odpowiednie ścieżki do biegania, poza tym można pobiegać w parku z psem, nawet po chodniku. Wieś daje nam więcej możliwości „zdrowszego” biegania. Powietrze w lesie działa jak balsam kojący zszargane nerwy. Odprężamy się wciągając zapachy lasu. Przestajemy myśleć o pracy i kłopotach.

Pływanie to kolejna możliwość na zdrowy tryb życia. Dla odchudzających się, albo walczących z nadwagą polecany jest aquarobik. To świetna zabawa w wodzie, która pozwala nam zgubić zbędne kilogramy. Nawet osoby, które nie umieją pływać mogą uczestniczyć w zajęciach aquarobiku. Wystarczy mieć jednoczęściowy strój kąpielowy i czepek. Udowodniono, że ćwiczenia w wodzie są bardziej wydajne niż zwykły aerobik. Woda odciąża kręgosłup i działa jak ciężarki. Wykonując ćwiczenia pod wodą nasze mięśnie pracują mocniej niż przy normalnych ćwiczeniach.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.