Biała morwa – wpływ na nasz organizm

image Biała morwa jest doskonałym suplementem diety, który przede wszystkim wpływa na równowagę naszego metabolizmu dotyczącego węglowodanów. Biała morwa ogranicza ich wchłaniania po zjedzonym przez nas posiłku, dzięki czemu łatwiej jest nam strawić zjedzoną rzecz, i wypróżnić. Dodatkowo w tego rodzaju suplemencie często znajdują się również inne składniki wspomagające np. chrom, obniżający cukier, poziom glukozy w naszej krwi. Jest również zalecany osobom, które chciałyby zrównoważyć swój metabolizm pod względem makroskładników żywieniowych. Wygląda to trochę skomplikowanie na pierwszy rzut oka, jednak te wszystkie naturalne składniki przyczyniają się również do spadku masy naszego ciała. Biała morwa jest polecana szczególnie osobom, mającym złe wyniki cukru. Kiedy jest on podwyższony, ale nie na tyle, żeby stosować zastrzyki z insuliny, czy inne leki. W suplemencie diety, jakim jest morwa znajdzie się często również w składzie witamina B6 czy fasolamina. Witamina B6 przyczynia się z kolei do odpowiedniej przemiany materii dotyczącej glikogenu i białka.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.