Rośliny w przemyśle kosmetycznym

Jeżeli chodzi o różnego rodzaju rośliny lecznicze, to nie występują one tak naprawdę tylko i wyłącznie jako zioła w medycynie czy też pod ogólnym pojęciem jakim jest oczywiście ziołolecznictwo, ponieważ takie właśnie rośliny lecznicze mogą mieć także i inne zastosowania, na przykład w przemyśle kosmetycznym albo też nawet i w przemyśle spożywczym, co jednak niektóre osoby może dziwić.

Jeżeli chodzi tutaj na przykład o przemysł kosmetyczny i warto jednocześnie dodać, że także i przemysł perfumeryjny, to tutaj zioła lecznicze używane są głównie do produkcji różnego rodzaju kosmetyków łagodzących, na przykład jakichś balsamów do ciała czy też tym podobnych specyfików. Należy jednak pamiętać o tym, że stosowanie takich specjalistycznych kosmetyków, które zawierają w sobie wyciągi ze specjalistycznych ziół również powinno być przez kogoś odpowiedniego kontrolowane, ponieważ inaczej może to prowadzić do różnych zmian skórnych, na których chyba nikomu nie zależy. Po prostu trzeba przyjąć do wiadomości, że większość z takich kosmetyków jest przeznaczonych do leczenia konkretnych dolegliwości skórnych, więc ich stosowanie również powinno pozostawać pod odpowiednią specjalistyczną kontrolą.Jeżeli chodzi natomiast o rośliny lecznicze, które mają zastosowanie także i w przemyśle spożywczym, to wbrew wszelkim pozorom nie jest ich wcale tak mało. Nie chodzi tutaj w większości jednak o rośliny przyprawowe, które mają dodatkowo pewne cechy lecznicze, ale stricte o rośliny zielne posiadające charakter leczniczy. głównie takie zioła stosowane są na przykład w trakcie produkcji różnego rodzaju odżywek dietetycznych. Przede wszystkim są to oczywiście takie rośliny, które zawierają określone substancje aromatyczne, które mają za zadanie pobudzanie trawienia, a także pozwalają na szybszą przemianę materii, ponieważ wpływają także one na aminokwasy, witaminy oraz niektóre enzymy. Co więcej w niektórych takich roślinach odkryto także właściwości, które jednocześnie obniżają ciśnienie tętnicze krwi, więc naprawdę są to bardzo dobre rośliny zielne o charakterze leczniczym, które są bardzo przydatne w przemyśle spożywczym.Warto jest oczywiście pamiętać o tym, ze ziołolecznictwo pomimo pozornego „odejścia w cień” nadal jest dość prężnie rozwijającą się dziedziną, o czym może świadczyć na przykład fakt, że w znanych już od wielu wiekach ziołach nadal odkrywane są nowe właściwości i nowe substancje lecznicze, co jednak ma również spore powiązanie z dzisiejszą techniką badawczą, która jeszcze kilkanaście lat temu była niedostępna. Dlatego też nie powinien nikogo dziwić fakt, że w „starych” roślinach zielnych odkrywane są nowe właściwości, z czego niektóre mogą naprawdę bardzo szokować. Wiele takich ziół bowiem oprócz właściwości odchudzających posiadają także i inne właściwości, na przykład niektóre zioła mogą być bardzo przydatne w przypadku leczenia chorób wewnętrznych, czy też niektóre z nich mają bardzo wyraźne właściwości przeciwzapalne czy też nawet przeciwbólowe. Jak więc widać możliwości jest naprawdę wiele.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Dzieci autystyczne u logopedy
   W procesie rozwoju małego dziecka, bardzo ważnym elementem sa dźwięki, jakie docierają do niego ze świata zewnętrznego. Bardzo dużo prawdy jest w stwierdzeniu, ze jeśli nie odzywamy się do naszego małego członka rodziny, może się zdarzyć, że później zacznie ono mówić. U logopedy w Zielonej Górze, często można spotkać rodziców, którzy przychodzą zaniepokojeni faktem, że ich dziecko, mimo 3 letniego wieku nie mówi. Należałoby się wiec zastanowić, dlaczego tak jest. Może faktycznie występują jakieś problemy, jednak bardzo często, to rodzice sa temu winni. Specjaliści potwierdzają, ze nawet do bardzo małego dziecka ( 0-6 miesięcy) należy się zwracać pełnymi zdaniami i przede wszystkim wypowiedzianymi prawidłowo. Starajmy się nie wprowadzać dziecka w błąd już na samym początku. Nie mówmy do niego „kula” zamiast „kura”, bo taki sposób mówienia zakoduje jego mózg.
   Dziecko uczy się mówić od nas. Podobna sytuacja, będzie jeśli w ogóle nie będziemy z dzieckiem rozmawiać lub do niego mówić. Już z samej logiki wynika, ze dziecko nie będzie mówiło, bo skoro nie docierają do niego dźwięki, nie będzie ich powtarzać. Porady logopedyczne w Legnicy, udzielane sa w każdym tygodniu. Bardzo często, korzystają z nich również rodzice autystycznych dzieci, które całkowicie zamykają się w swoim świecie. Wyrazy jakie wymawiają – o ile w ogóle wymawiają – sa często trudne, do zrozumienia. Oprócz pracy z psychologiem, niezwykle pomocna może być więc również praca z logopeda. Należy być jednak przygotowanym, ze specjalista nie dokona tutaj cudu, w ciągu kilku wizyt. Czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, by wypracować sobie swoistego rodzaju kod porozumiewania się z własnym dzieckiem. Największe efekty w autyzmie, przynosi terapia, która rozpocznie się przed ukończeniem przez dziecko 3 lat.